logo

Hyvät golf-ystävät

Kesä on päässyt jo pitkälle. Tämä alku kesä on näyttänyt monenlaiset kasvot, on ollut helteitä ja kylmiä sateita. Kierroksia näyttää kertyvän mukavasti, joka kertoo pelaajien aktiivisuudesta. Hyvä niin.

Oma pelaamiseni on jäänyt vähiin, omia valintojaan siitä on syyttäminen. Olen aloittelemassa talon korjailua sieltä ja täältä. Aikataulut ja työjärjestykset muuttuvat tilanteen mukaan. Ehdi siinä sitten vielä kentälle. Syyskuun alusta lähtien olen sitten virallisesti eläkeläinen, joten toivossa aktiivisemmasta pelaamisesta eletään.                                                                    

Seniorit kävivät tänään Kalajoella, lopulliset tulokset reissulta puuttuvat vielä, mutta kirittävää jäi seuraaviin neljään kilpailuun.

Kotikentältä sen sijaan kuului mukavia, pro Jussi osoittaa osaamistaan kentällä. Onnittelut tämän päivän suorituksen johdosta.

Seuran puolella keskitytään kesän aikana palvelemaan golffareita mahdollisimman hyvin, katsotaan siten tuloksia syksymmällä. Pelaajien saama hyvä kokemus kentällä ja klubilla vahvistaa mahdollisuutta ylläpitää pitkällä tähtäimellä mahdollisuuden pelata omalla kentällä.

Liittotasolla on menossa sääntöjen uudistusprosessi, josta löytyy tietoja liiton sivuilta. Samaan aikaan ollaan jalkauttamassa laadittua liiton uutta strategiaa.

Hyvää kesän jatkoa ja onnistumisen kokemuksia kaikille.

puheenjohtaja
Markku Pietikäinen

Jätä kommenttisi

Kirjoita kommenttisi vieraana

0
Kommenttisi odottaa ylläpidon hyväksyntää.
käyttöehdot.
  • Ei kommentteja

Seuramme yhteystiedot:
Nivalan Seudun Golf ry
PL 47 (Ravitie 60)
85500 NIVALA   

Aukiolotiedot:
Kenttä: Avattu 28.4.2018
Range: Avattu 23.4.2018, myös ruoholta sallittu
Lähipelialue: Avattu 28.4.2018

Klubi/Kahvio aukioloajat: 
Avattu 28.4.
Arkisin 9-20
Viikonloppuisin 9-18 (kisapäivinä 8-18)

Toimiston aukioloajat:
Arkisin 9-16
toimisto(ät)nivalanseudungolf.fi / 08 443700

Puhelimet:
Toimisto: 08 443 700
Caddiemaster: 050 3641 666
e-mail Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
www.nivalanseudungolf.fi