logo

Nivalan Seudun Golf ry           Tulokset               13.9.2020 18:49
Kapteenien kisa                  13.9.2020
Sarja: LP HCP, Lyöntipeli Hcp, (3) Keltainen / (1) Punainen
Kierros 1: NSG


#    Joukkue                            Pelaaja                Seura   Out   In   Slope   Tulos   
1    Mäki-Asiala/Ruuttula/Nissinen      Mäki-Asiala Juha       NSG     30    30   9       60      
                                        Nissinen Elias         NSG                                
                                        Ruuttula Vili          NSG                                

2    Puolustavat mestarit               Mähönen Jussi          NSG     31    30   2       61      
                                        Susimaa Joona          NSG                                
                                        Viljamaa Antti         NSG                                

3    Savukoski/Myllylahti/Koutonen      Koutonen Ilkka         KLG     31    30   5       61      
                                        Myllylahti Matti       NSG                                
                                        Savukoski Hannu        NSG                                

4    Saaranen/Liikanen/Heikkilä         Heikkilä Taneli        NSG     32    29   12      61      
                                        Liikanen Sami          NSG                                
                                        Saaranen Jarkko        NSG                                

5    Nieminen/Korri/Wiklund             Korri Ville            KoG     32    30   1       62      
                                        Nieminen Ari           KoG                                
                                        Wiklund Tommi          KoG                                

6    Rajala/Mehtälä/Parkkila            Mehtälä Marko          NSG     30    32   8       62      
                                        Parkkila Akseli        StLGC                              
                                        Rajala Roope           StLGC                              

7    Taskila/Laitila/Majanen            Laitila Markku         NSG     33    29   9       62      
                                        Majanen Jonne          RTG                                
                                        Taskila Jouni          NSG                                

8    Houtsonen/Kärkkäinen/Tuovila       Houtsonen Tomi         MGS     32    31   3       63      
                                        Kärkkäinen Jarkko      StLGC                              
                                        Tuovila Jukka          StLGC                              

9    Parkkila/Torvi/Niskanen            Niskanen Manne         StLGC   32    31   6       63      
                                        Parkkila Eero          NSG                                
                                        Torvi Hannu            NSG                                

10   Leinonen/Pussinen/Seppänen         Leinonen Jorma         PaG     31    32   6       63      
                                        Pussinen Mika          KaG                                
                                        Seppänen Mikko         KaG                                

11   Korhonen/Huotari/Heikkinen         Heikkinen Hermanni     KaG     32    32   6       64      
                                        Huotari Tuomo          KaG                                
                                        Korhonen Matti         KaG                                

12   Keltti/Nahkala/Aalto               Aalto Jukka-Pekka      EPG     32    32   6       64      
                                        Keltti Tapio           NSG                                
                                        Nahkala Jarno          NSG                                

13   Hujanen/Karppinen/Parviainen       Hujanen Erkki          KaG     32    32   8       64      
                                        Karppinen Petri        KaG                                
                                        Parviainen Ilkka       KaG                                

14   Takanen/Pylväläinen/Muhola         Muhola Jyri            NSG     34    30   12      64      
                                        Pylväläinen Timo       NSG                                
                                        Takanen Keijo          NSG                                

15   Juola/Myllylä/Peltomaa             Juola Mikael           NSG     31    33   12      64      
                                        Myllylä Mikko          NSG                                
                                        Peltomaa Ville         NSG                                

16   Pinola/Salonurmi/Vuorela           Pinola Teijo           NSG     33    32   5       65      
                                        Salonurmi Juha-Pekka   NSG                                
                                        Vuorela Janne          NSG                                

17   Taanila/Ylitalo/Ylitalo            Taanila Sirkka         NSG     33    32   8       65      
                                        Ylitalo Hannu          NSG                                
                                        Ylitalo Nuutti         NSG                                

18   Rajaniemi/Seppänen/Takanen         Rajaniemi Jyrki        NSG     31    34   8       65      
                                        Seppänen Harri         NSG                                
                                        Takanen Mika           NSG                                

19   Karjalaiset                        Karjalainen Pekka A.   ViGC    33    33   9       66      
                                        Karjalainen Tiina      NSG                                
                                        Karjalainen Tommi      NSG                                

20   Huhtakangas/Kivioja/Raudaskoski    Huhtakangas Jari       KLG     33    33   10      66      
                                        Kivioja Matti          KLG                                
                                        Raudaskoski Matti      KLG                                

21   Keränen/Kyyriäinen/Rissanen        Keränen Jukka          KaG     35    33   6       68      
                                        Kyyriäinen Harri       KaG                                
                                        Rissanen Anssi A P     PaG                                

22   Rieskaniemi/Ilmonen /Rieskaniemi   Ilmonen  Harri         NSG     32    36   8       68      
                                        Rieskaniemi Jukka      NSG                                
                                        Rieskaniemi Riitta     NSG                                

23   Kananen/Leppälä/Turpeinen          Kananen Unto           StLGC   35    34   11      69      
                                        Leppälä Pekka          NSG                                
                                        Turpeinen Kimmo        StLGC                              

24   Kangas/Karstinen/Männistö          Kangas Kirsti          NSG     36    35   10      71      
                                        Karstinen Sirpa        NSG                                
                                        Männistö Raili         NSG                                


Pisin upotettu putti väylä 4: Riitta Rieskaniemi NSG 12,74m.
Lähimmäksi lippua väylä 12: Mikael Juola NSG 3,80m.
Lähimmäksi lippua lammentakaa väylä 14: Jukka-Pekka Aalto EPG 0,44m.
Pisin draivi väylä 18: 
Tiina Karjalainen NSG, Jussi Mähönen NSG
Nivalan Seudun Golf ry           Tulokset               13.9.2020 18:50
Kapteenien kisa                  13.9.2020
Sarja: LP HCP, Lyöntipeli Scratch, (3) Keltainen / (1) Punainen
Kierros 1: NSG


#    Joukkue                            Pelaaja                Seura   Out   In   Tulos   
1    Nieminen/Korri/Wiklund             Korri Ville            KoG     32    31   63      
                                        Nieminen Ari           KoG                        
                                        Wiklund Tommi          KoG                        

2    Puolustavat mestarit               Mähönen Jussi          NSG     32    31   63      
                                        Susimaa Joona          NSG                        
                                        Viljamaa Antti         NSG                        

3    Houtsonen/Kärkkäinen/Tuovila       Houtsonen Tomi         MGS     33    33   66      
                                        Kärkkäinen Jarkko      StLGC                      
                                        Tuovila Jukka          StLGC                      

4    Savukoski/Myllylahti/Koutonen      Koutonen Ilkka         KLG     33    33   66      
                                        Myllylahti Matti       NSG                        
                                        Savukoski Hannu        NSG                        

5    Parkkila/Torvi/Niskanen            Niskanen Manne         StLGC   35    34   69      
                                        Parkkila Eero          NSG                        
                                        Torvi Hannu            NSG                        

6    Leinonen/Pussinen/Seppänen         Leinonen Jorma         PaG     34    35   69      
                                        Pussinen Mika          KaG                        
                                        Seppänen Mikko         KaG                        

7    Mäki-Asiala/Ruuttula/Nissinen      Mäki-Asiala Juha       NSG     34    35   69      
                                        Nissinen Elias         NSG                        
                                        Ruuttula Vili          NSG                        

8    Pinola/Salonurmi/Vuorela           Pinola Teijo           NSG     35    35   70      
                                        Salonurmi Juha-Pekka   NSG                        
                                        Vuorela Janne          NSG                        

9    Korhonen/Huotari/Heikkinen         Heikkinen Hermanni     KaG     35    35   70      
                                        Huotari Tuomo          KaG                        
                                        Korhonen Matti         KaG                        

10   Keltti/Nahkala/Aalto               Aalto Jukka-Pekka      EPG     35    35   70      
                                        Keltti Tapio           NSG                        
                                        Nahkala Jarno          NSG                        

11   Rajala/Mehtälä/Parkkila            Mehtälä Marko          NSG     34    36   70      
                                        Parkkila Akseli        StLGC                      
                                        Rajala Roope           StLGC                      

12   Taskila/Laitila/Majanen            Laitila Markku         NSG     37    34   71      
                                        Majanen Jonne          RTG                        
                                        Taskila Jouni          NSG                        

13   Hujanen/Karppinen/Parviainen       Hujanen Erkki          KaG     36    36   72      
                                        Karppinen Petri        KaG                        
                                        Parviainen Ilkka       KaG                        

14   Saaranen/Liikanen/Heikkilä         Heikkilä Taneli        NSG     38    35   73      
                                        Liikanen Sami          NSG                        
                                        Saaranen Jarkko        NSG                        

15   Taanila/Ylitalo/Ylitalo            Taanila Sirkka         NSG     37    36   73      
                                        Ylitalo Hannu          NSG                        
                                        Ylitalo Nuutti         NSG                        

16   Rajaniemi/Seppänen/Takanen         Rajaniemi Jyrki        NSG     35    38   73      
                                        Seppänen Harri         NSG                        
                                        Takanen Mika           NSG                        

17   Keränen/Kyyriäinen/Rissanen        Keränen Jukka          KaG     38    36   74      
                                        Kyyriäinen Harri       KaG                        
                                        Rissanen Anssi A P     PaG                        

18   Karjalaiset                        Karjalainen Pekka A.   ViGC    37    38   75      
                                        Karjalainen Tiina      NSG                        
                                        Karjalainen Tommi      NSG                        

19   Takanen/Pylväläinen/Muhola         Muhola Jyri            NSG     40    36   76      
                                        Pylväläinen Timo       NSG                        
                                        Takanen Keijo          NSG                        

20   Huhtakangas/Kivioja/Raudaskoski    Huhtakangas Jari       KLG     38    38   76      
                                        Kivioja Matti          KLG                        
                                        Raudaskoski Matti      KLG                        

21   Juola/Myllylä/Peltomaa             Juola Mikael           NSG     37    39   76      
                                        Myllylä Mikko          NSG                        
                                        Peltomaa Ville         NSG                        

22   Rieskaniemi/Ilmonen /Rieskaniemi   Ilmonen  Harri         NSG     36    40   76      
                                        Rieskaniemi Jukka      NSG                        
                                        Rieskaniemi Riitta     NSG                        

23   Kananen/Leppälä/Turpeinen          Kananen Unto           StLGC   40    40   80      
                                        Leppälä Pekka          NSG                        
                                        Turpeinen Kimmo        StLGC                      

24   Kangas/Karstinen/Männistö          Kangas Kirsti          NSG     41    40   81      
                                        Karstinen Sirpa        NSG                        
                                        Männistö Raili         NSG                        

 

Seuramme yhteystiedot:
Nivalan Seudun Golf ry
PL 47 (Ravitie 60)
85500 NIVALA   

Aukiolotiedot:
Kenttä: Kesäviheriöt 29.4. alkaen 
Range: Avattu 27.3 
Lähipelialue: Avattu 29.4. 

Klubi/Kahvio aukioloajat: 
Avattu 29.4. 
Aukioloajat 31.8. alkaen
Arkisin klo 9-19
Viikonloppuisin klo 9-18

Toimiston aukioloajat:
Arkisin pääsääntöisesti klo 9-16
toimisto(ät)nivalanseudungolf.fi / 08 443700

Puhelimet:
Toimisto: 08 443 700
Caddiemaster: 08 443 700
e-mail Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
www.nivalanseudungolf.fi