logo

Moi,

Olen Jenni Juola ja toimin Nivalan Seudun Golfin ladykapteenina ensimmäistä vuotta. Minua kysyttiin alkuvuodesta seuran johtokunnan jäseneksi ja myöhemmin myös ladykapteenin tehtävään. Lähdin näihin uusiin haasteisiin golfin parissa innolla ja haluan omalta osaltani olla mukana kehittämässä NSG:n toimintaa. Haluan kiittää edellistä ladykapteenia Tiina Karjalaista erittäin hyvin hoidetusta työstä!

Kohdallani kipinä golfiin syttyi työpaikan virkistyspäivänä kesällä 2019, jonka jälkeen ilmoittauduin Reijo Linnan vetämälle alkeiskurssille. Golfissa mielestäni parasta on lajin haasteellisuus sekä mahdollisuus oppia jatkuvasti uutta sekä tutustua uusiin ihmisiin. Pelaamisen aloittaminen oli Nivalassa helppoa, ja kisoihin ja naisten toimintaan houkuteltiin nopeasti mukaan. Uutena ladykapteenina pyrin jatkamaan hyvin tehtyä työtä naisystävällisessä, matalan kynnyksen golfyhteisössä. Otan mielelläni vastaan uusia ideoita ja toiveita naisten toimintaa koskien.

Hyvää golfkautta kaikille, nähdään kentällä!

-Jenni

AB384C2D 62C7 493E A82C EF6ACB158915

Seuramme yhteystiedot:
Nivalan Seudun Golf ry
PL 47 (Ravitie 60)
85500 NIVALA   

Aukiolotiedot:
Kenttä: Avoinna kesäviheriöin 
Range: Avattu 1.4, lyönnit myös ruoholta.
Lähipelialue: Avoinna

Klubi/Kahvio aukioloajat: 
6.6. ALKAEN 
MA-PE 8-21
LA-SU 8-19

Toimiston aukioloajat:
Arkisin klo 8-16
toimisto(ät)nivalanseudungolf.fi / 08 443700

Puhelimet:
Toimisto: 08 443 700
Caddiemaster: 08 443 700
e-mail Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
www.nivalanseudungolf.fi